Din ve Bilim - Muş Alparslan üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dergisi
Kapak Resmi
64

Journal Contact

Journal phone:
Journal email:
Journal postage adress:

About Journal

Sayın Yazarlar, dergimizin yayınlanacak son sayısı için makale kabulü 31/05/2019 tarihinde sona erecektir. Bu tarihten sonra gönderilen makaleler, bir sonraki sayıda değerlendirilecektir.

Dergimize gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkürlerimizi sunarız.

............

Din ve Bilim, 30 Haziran ve 31 Aralık tarihlerinde yılda iki sayı olarak Muş Alparslan üniversitesi İslami İlimler Fakültesi tarafından yayımlanan uluslararası hakemli akademik bir dergidir. 

Din ve Bilim, dini araştırmalar alanına dair (Sosyal ve Beşeri Bilimler/Din) makale, kitap kritiği ve sempozyum değelendirmesi gibi çalışmaları yayınlamayı ve  kamuoyu ile paylaşmayı amaçlamaktadır. Araştırma makalesi, derleme, olgu sunumu, çeviri, tez tanıtımı ve kitap kritiği vb. türlerde çalışmaları değerlendirmeye kabul edilmektedir. Yayınlanmak üzere gönderilen makaleler, en az iki hakem tarafından çift taraflı kör hakemlik değerlendirmesine tabi tutulur. Ayrıca intihal tespitinde kullanılan özel bir program aracılığıyla makalelerin daha önce yayımlanmamış olduğu ve intihal içermediği teyit edilir.

Din ve Bilim Dergisinde yayınlanan makaleler için herhangi bir ücret talep edilmez. Open Access politikaları gereği tüm makale ve çalışmalar erişime açıktır ve kaynaklara erişim için herhangi bir ücret de talep edilmemektedir.

* Dergimizin SSCI alan indekslerinde taranması işlemleri büyesinde dergide yayınlanmış/yayınlanacak makalelerden seçilen 3 (üç) çalışma tarafımızdan ingilizceye çevrilerek yayınlanacaktır.

Dergimizin yeni sayısı için Makale Kabulüne 31/05/2019 tarihine kadar devam edilmektedir. 

Editor Board

Editör Ofisi;dinbil@alparslan.edu.tr ;

Journal Information
  • ISSN: 2667-7717
  • e-ISSN: 2667-7717
  • Period: 2 issues per year
  • Start: 2018
  • Publisher: Muş Alparslan üniversitesi
  • Country: St. Helena
Abstracted / Indexed in

No iimformation yet...