kisbu ilahiyat dergisi
Kapak Resmi
111

Journal Contact

Journal phone:
Journal email:
Journal postage adress:

About Journal

kisbu ilahiyat dergisi 2019 Haziran sayısı için makale almaya başlamıştır. Kıymetli çalışmalarınızı siz değerli akademisyenlerden bekliyoruz.

Dergimizde ISNAD atıf sistemi kullanılmaktadır.

ISNAD Atıf Sistemi için tıklayınız.

             _____________________________________________________________________________________________

             kisbu ilahiyat dergisi, yılda iki kez yayımlanan hakemli bir dergidir. Ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel niteliklere sahip çalışmaları yayımlayarak ilahiyat ve sosyal bilimler alanında bilgi birikimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 

kisbu ilahiyat dergisi, 15 Haziran ve 15 Aralık tarihlerinde yılda 2 sayı olarak Kıbrıs Sosyal Bilimler üniversitesi Dini İlimler Fakültesi tarafından yayımlanmaktadır. 

Dergide; Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinde; ilahiyat (dini araştırmalar ve İslam araştırmaları) ve sosyal bilimler alanlarında özgün makalelerle birlikte derleme makale, yayım değerlendirmesi ve bilimsel toplantı tanıtımları yayımlanmaktadır.

Dergide yayınlanmak üzere gönderilen makaleler, en az iki hakem tarafından çift taraflı kör hakemlik değerlendirmesine tabi tutulmaktadır. Hakem süreci tamamlanan makalelerin 150 kelimelik öz/abstract ve 750 kelimelik extended summary içermesi talep edilmektedir.


Editor Board

Prof. Dr. Ömer KARA;omerkara-erzurumi@hotmail.com ;

Journal Information
  • ISSN: 2667-4602
  • e-ISSN: 2667-4602
  • Period: 2 issues per year
  • Start: 2019
  • Publisher: Kıbrıs Sosyal Bilimler üniversitesi Dini İlimler Fakültesi
  • Country: Chile
Abstracted / Indexed in

No iimformation yet...