Şırnak üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi
Kapak Resmi
128

Journal Contact

Journal phone:
Journal email:
Journal postage adress:

About Journal

Dergimiz ULAKBİM TR DİZİN, EBSCO-Host: Academic Search Ultimate, ASOS, İSAM ve SOBIAD Sosyal Bilimler Atıf Dizini tarafından taranmaktadır. Dergimizin yayın dili Türkçe, İngilizce ve Arapçadır. Dergimizde, Sosyal ve Beşeri Bilimlere dair alanların yanı sıra İlahiyat, Eğitim, Dini İlimler, Felsefe, Tarih, Edebiyat gibi birçok sosyal alanla ilgili bilimsel çalışmalar yayımlanmaktadır.

Şırnak üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi çift taraflı kör-hakemli bir dergi olup 2019 yılı itibariyle yalnızca elektronik ortamda (çevrimiçi) Haziran ve Aralık olmak üzere yılda iki sayı olarak yayımlanır. Dergide yayımlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yayımlanan yazıların bütün yayın hakları yayıncı kuruluşa ait olup izinsiz olarak kısmen veya tamamen basılamaz, çoğaltılamaz ve elektronik ortama aktarılamaz.Dergimizde yayımlanmasını istediğiniz makale ve çalışmalarınızı ana sayfada yer alan "Makale gönder" linki üzerinden bize ulaştırmanızı rica ederiz. Dergimizde kaynak gösterme biçimi olarak İSNAD-Metin altı dipnotlu atıf sistemi benimsenmiştir (http://www.isnadsistemi.org/). Makalelerin sisteme yüklenmeden önce İSNAD atıf sistemine ve "Yazım Kuralları" linkinde belirtilen formata göre düzenlenmesi gerekmektedir.

Dergimize makale kabul tarihleri Haziran sayısı için 1 Ocak-15 Nisan; Aralık sayısı için 1 Temmuz-15 Ekim arası olacak, bunun dışındaki tarihler makale kabulüne kapalı olacaktır.

Editor Board

Dr. Öğr. üyesi Ahmet Yasin TOMAKİN;a.y.tomakin@gmail.com ;

Şırnak üniversitesi İlahiyat Fakültesi

Journal Information
  • ISSN: 2146-4901
  • e-ISSN: 2667-6575
  • Period: 2 issues per year
  • Start: 2010
  • Publisher: Şırnak üniversitesi
  • Country: Bahrain
Abstracted / Indexed in

No iimformation yet...