Dokuz Eylül üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi
Kapak Resmi
110

Journal Contact

Journal phone:
Journal email:
Journal postage adress:

About Journal

Dokuz Eylül üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi yılda dört kez basılı ve elektronik olarak yayınlanan hakemli ve bilimsel bir dergidir.

Derginin sayıları 2019 yılı 21. ciltten itibaren Mart (1. sayı), Haziran (2. sayı), Eylül (3. sayı) ve Aralık (4. sayı) aylarında yayımlanmaktadır.

İlk yayınını 1999 yılında yapan derginin amacı bilimsel etik çerçevesinde sosyal bilimler alanına özgün katkılar yapan teorik ve/veya uygulamalı makaleleri yayınlamaktır.

“Açık erişimli” olan derginin içeriği tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Derginin yayım dili Türkçe’dir. Ancak İngilizce makaleler de yayımlanır. 

Dokuz Eylül üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi uluslararası bir dergi olup TüBİTAK ULAKBİM (Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi) Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri Tabanı, DOAJ (Directory of Open Access Journals), Ulrichs’s Web-Global Serials Directory,  EBSCOhost-Online Research Databases, ASOS (Akademia Sosyal Bilimler İndeksi),  Araştırmax Bilimsel Yayın İndeksi ve Academic Journals Database veri tabanlarında taranmaktadır.

TüBİTAK ULAKBİM tarafından akademik dergilerin bir araya getirildiği DergiPark projesine 2014 yılında dahil olarak elektronik ortamda makale kabulü ve değerlendirmesine geçen dergide 16. Cilt 3. Sayısından itibaren makaleler DOI numarası ile yayımlanmaktadır. 

Editor Board

DEü SBE Dergi Destek;sbedergi@deu.edu.tr ;

Dokuz Eylül üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi Editörlüğü
Tınaztepe Yerleşkesi 35390 Buca/İZMİR

Journal Information
  • ISSN: 1302-3284
  • e-ISSN: 1308-0911
  • Period: 4 issues per year
  • Start: 1999
  • Publisher: Dokuz Eylül üniversitesi
  • Country: Rwanda
Abstracted / Indexed in

No iimformation yet...